Należy pamiętać, że ten post zawiera linki partnerskie.

Kryzys leczniczy może wystąpić w innych warunkach, które są ogólnie zdrowe, takie jak masaże, sauny, ciepło w podczerwieni i akupunktura.

Pamiętaj, bądź cierpliwy z ciałem i poświęć dodatkowy czas na gojenie i relaksowanie podczas początkowej fazy an Protokół autoimmunologiczny. Skoncentruj się na przygotowaniu czasu na przygotowanie przepisów i potraw AIP w zrelaksowany i niespokojny sposób.

Jak zastosować się do protokołu autoimmunologicznego?

Podobnie jak w pewnym sensie paleo, protokół diety autoimmunologicznej jest bardziej ukierunkowany na leczenie stanów stanu autoimmunologicznego. Nie ma jednego zestawu „protokołu”, ale jego podstawy obejmują następujące 4 kroki, które są krytyczne. Fundamenty to żywność. Styl życia protokołu autoimmunologicznego ma 4 RS medycyny funkcjonalnej. Podobnie jak dieta paleo, zawarte tutaj przepisy diety AIP są dostosowane do stłumienia zapalnego chorób autoimmunologicznych. Te 4 R są usuwane, zamienne, ponowne i przywracają.

W moim osobistym doświadczeniu i doświadczeniach moich klientów otrzymasz więcej leczenia, jeśli zrobisz wszystkie 4 R jednocześnie przez okres 3- 4 tygodnie. Być przygotowanym. Nie przyjmuj pierwszej diety protokołu autoimmunologicznego, gdy będziesz podróżować lub w czasie, gdy gotowanie nie jest możliwe. Przejścia i posiłki AIP uważają. W tym czasie planuj zadbać o siebie od góry do dołu.

{Pamiętaj, że ten post zawiera linki partnerskie. Jako Asmon Associate zarabiam na kwalifikujących się zakupach.}

Usuń

Pierwszą zasadą diety AIP jest usunięcie. Tutaj rozpoczyna się faza planu posiłków eliminacyjnych. Co zabrać? Usuń alergeny, nietolerancje i przetworzoną żywność. Te pokarmy mogą pogorszyć zapalenie chorób autoimmunologicznych.

W tym momencie dostępna jest pewna wrażliwość na żywność i testy alergii, ale nie są w 100% niezawodne. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy jesteś na pewno wrażliwy na jedzenie, jest 3-4-tygodniowa całkowita eliminacja tego jedzenia. Plan posiłków AIP również powinien również pomóc w nastroju.

żywność wywołującą lęk należy również zminimalizować lub usunąć. Na przykład zaburzenie tarczycy kawy i Hashimoto mogą nie pasować do siebie, ale najlepiej jest stopniowo ograniczyć, aby uniknąć wycofania kofeiny. Wspólne wyzwalacze żywności mogą obejmować:

Glutenother GrainsCorndaiRYYEGGSNUTSLEGUMESHISHING PROTED FOODSSHATSSHADES, Jeśli bóle stawów jest zaangażowane w lista żywności w przypadku splątania, kliknij tutaj.>

Przed rozpoczęciem diety eliminacyjnej mają plan i omów, jak najlepiej wykonać ten rodzaj planu posiłków z zarejestrowanym dietetykiem. Naprawdę ważne jest, aby mieć strategię ponownego wprowadzenia żywności, abyś mógł znaleźć najlepszy sposób na dodanie potraw i wiedzieć, jaki jest twój spust.

Bardzo ważne jest również, aby jeść wystarczającą ilość jedzenia na tej fazie, aby odżywić ciało i uniknąć nadmiernego głodu. Czemu? Głód sprawia, że ​​o wiele trudniej jest trzymać się diety AIP. Planuj i zaopatrz się na żywność, którą możesz zjeść. Są one wymienione poniżej w sekcji zastąpienia.

Jako doświadczony dietetyk zwykle czekam na wyeliminowanie orzechów. Czemu? Kiedy próbujesz zjeść plan posiłków AIP, będziesz potrzebować pewnej różnorodności i satysfakcji z posiłków i przekąsek. Podczas gdy orzechy mogą być wyzwalaczem, eliminację próbną można wykonać, jeśli wszystko inne nie pomaga.

Słowo porady dotyczące orzechów. Najlepiej jest jeść gotowane orzechy, aby uniknąć efektów goitogennych gotowanych orzechów. Alternatywne orzechy również w celu uzyskania różnorodności odżywczej, a także uniknąć nadwyżki potencjalnych wyzwalaczy obciążających. Pamiętaj: to nie jest wieczne! Dieta eliminacyjna trwa 3-4 tygodnie. Dowiesz się wrażliwości na żywność i powoli dodajesz spożycie, które są w porządku dla twoich unikalnych potrzeb.

Czy mogę zmodyfikować plan posiłków autoimmunologicznych?

Tak. Jeśli protokół autoimmunologiczny jest nie do pokonania, możesz wypróbować okres eliminacji najczęstszych wyzwalaczy, w tym jaja, nabiału, glutenu, soi i kukurydzy. Dla mnie działało to dobrze, ponieważ zwykle mam bardzo wysokie popyt i zbyt szybko tracę wagę. Trzymałem ryż i komosę ryżową, a także owsiane bezglutenowe podczas fazy eliminacji diety.

Najlepszą dietą na nieszczelne jelita to taki, do którego można się trzymać przez okres 3-4 tygodni. Najważniejsze jest to, że jest to coś, z czym możesz się trzymać. Aby uzyskać najlepszy sukces, należy w pełni wyeliminować żywność glutenową i nabiał, najczęstsze wyzwalacze zapalne.

Dieta eliminacyjna może być bardzo skutecznym naturalnym leczeniem wyprysku.

Dodawanie żywności z powrotem W protokole autoimmunologicznym

Dodaj tylko jeden jedzenie na raz. To może być naprawdę trudna część. Być może naprawdę brakuje ci konkretnego jedzenia, takiego jak pizza, do tytułu 3. nie zaczynaj od pizzy, ponieważ będzie miała co najmniej 3 wspólne wyzwalacze żywności! Najlepiej zacząć od prostego jedzenia. Polecam zacząć od jedzenia, którego najbardziej brakuje.

Jak przywrócić nabiał

Wypróbuj proste jedzenie mleczne, takie jak szklanka mleka krowiego lub sera lub obu. Przez 3 dni miej ten pokarm mleczny lub inną podobną prostą żywność mleczną. Jeśli zauważysz, że czujesz się źle w tych dniach, wiesz, że mleko i ser nie są dla Ciebie. Będziesz chciał ponownie wyciągnąć to z diety przez co najmniej 3-5 dni, zanim ponownie wprowadzisz kolejne jedzenie.

Jak przywrócić soję

To może być soja, która cię wyzwala. Po raz pierwszy ponownie wprowadzając soję, nie jedz smażenia z tofu i sosem sojowym, ponieważ ten sos sojowy może mieć pszenicę. Pamiętaj, aby jeść tylko sos sojowy tamari, który jest bezglutenowy. Jeśli zauważysz jakieś zapalenie, problemy trawienne, problemy ze skórą lub więcej, z reguły będziesz chciał usunąć soję z diety. Dobrym pierwszym wyborem do ponownego wprowadzenia sojowego byłby Edamame lub tofu. Podobnie jak w przypadku nabiału, jeśli zareagujesz na soję, będziesz chciał wyciągnąć soję z diety przez co najmniej kompalgin allegro 3-5 dni przed dodaniem kolejnego jedzenia.

Jak przywrócić pszenicę i gluten

Dodanie pszenicy i glutenu jest trudne, ponieważ gluten jest praktycznie w każdym jedzeniu jako mieszany składnik, często w połączeniu z soją i nabiałem. Na przykład większość chleba i zbóż nie będzie działać, ponieważ mogą mieć w nich zarówno sojowe, jak i nabiałowe. Wypróbuj czysty „krakernia wodny” lub sól lub krem ​​pszenicy. Dodaj trochę codziennie przez 3 dni. Zwróć uwagę, jak się czujesz w ciągu najbliższych kilku dni. Czujesz problemy trawienne? Może to obejmować zgagę, gaz, wzdęcia, biegunkę, zaparcia. Czy twoja energia staje się zapętana? Czy twój mózg staje się mglisty? Są to wszystkie oznaki, że gluten i pszenica nie są dla Ciebie. Czy zareagowałeś na gluten? Usuń go z diety ponownie i poczekaj 3-5 dni przed ponownym wprowadzeniem następnej żywności.

Jak przywrócić inne produkty spożywcze

Twoja dieta, aby sprawdzić, czy możesz je tolerować. Może to obejmować kukurydzę, jajka, rośliny strączkowe, nocne i wiele innych. Jeśli nie widziałeś poprawy w tym, jak się czujesz przez cały proces, możesz potrzebować więcej czasu na pełnym protokole autoimmunologicznym.

Najlepsza dieta dla nieszczelnego jelit wymaga cierpliwości. Ogólnie proces ten może potrwać kilka miesięcy. Niektórzy ludzie czują się niesamowicie, nigdy nie chcą w ogóle dodawać potraw! Dodane cukry i rafinowane oleje są na ogół trudniejszym pokarmem do odzyskania, ponieważ są tak wysoko przetworzone: mogą one przez dłuższy czas zwiększyć objawy stanu zapalnego. Innymi słowy, zapalenie może się na ciebie zakraść.

Najlepiej jest trzymać się owoców do słodyczy, trochę miodu lub innych nieograniczonych słodzików i tłuszczów z Whole Foods, jeśli to możliwe, jeśli masz chorobę autoimmunologiczną.

Zastąp

Możesz skorzystać z wymiany enzymów trawiennych i zastąpienia normalnego pH zdrową żywnością i octem jabłkowym. Brak enzymów trawiennych jest powszechny z powodu przewlekłego stanu zapalnego. Uważam, że wielu klientów korzysta z po prostu dodawania tych kilku sztuczek. Terrazymes jest dobrym wyborem dla suplementów enzymatycznych.

Lista żywności AIP

żywność, którą można jeść:

mięso-zorganowe karmione trawą od karmionych trawą zwierząt rybnych. oraz morza Warzywa Warzywa Zielone Warzywa Zielone warzywa Warzywa Warzywa Warzywa VegetablesseA Czasami dodatkowe probiotyki są również korzystne. Badania w obszarze egzemy i probiotyków są bardzo obiecujące. Podoba mi się PB pomocy probiotykowi. Pamiętaj, aby dodać dużo warzyw, aby zapewnić prebiotyki. Żywność bogate w probiotyki obejmuje:

Świeże kiszona kapusta, że ​​ocet cydrowy „Mother” Kefirconut Kefir

Fermentowanie własnych potraw może być naprawdę satysfakcjonujące. Aby uzyskać wspaniałe przepisy przyjazne dla AIP, wypróbuj prawdziwą stronę z jedzeniem i miłością. Probiotyki mogą być również dla Ciebie przydatne. Najczęściej badane dodatkowe szczepy probiotyczne to szczepy Lactobacillus. Na przykład w badaniu przeglądu prawie 1600 pacjentów działały lepiej niż placebo w przypadku objawów wyprysku. Jeśli jesteś w stanie wykluczyć wrażliwość na soję, możesz również dodać te potężne produkty probiotyczne:

Tempehnatto

naprawa

żywność o długości składników odżywczych pomaga przywrócić status składników odżywczych, takich jak bulion kości, Wysokiej jakości mięso i ryby dzikie. Możesz także dołączyć mięso narządów, sfermentowane produkty spożywcze oraz szeroką gamę owoców i warzyw. Mięso narządów są najbardziej gęstymi pokarmami na planecie.

Zioła są pomocne, ponieważ tłumią zapalenie w przewodzie pokarmowym. Niektóre takie związki roślinne mogą pomóc w naprawie jelit to:

pokrzywy Marshmallow Rootslipery Elmgingerlicorice Root, w umiarkowanych dawkach

Czy mogę uzyskać wystarczającą ilość składników odżywczych na diecie AIP?

Podczas jedzenia tak wielu warzywnych A żywność bogatą w składniki odżywcze, diety AIP często przekraczają zawartość składników odżywczych w zdrowym wzorcu żywieniowym w stylu USA zalecanym przez amerykańskie wytyczne dietetyczne.

Jak w przypadku każdego rodzaju planu posiłków należy dodać pewne składniki odżywcze, takie jak witamina D3, która jest niezbędna w chorobach autoimmunologicznych. Rozważenie spożycia wapnia powinno być ściśle monitorowane i dostosowane do ciebie, jednostki.

Twoje ciało będzie działać szybciej, jeśli ma liczbę potrzebnych składników odżywczych. Najpierw najlepiej przetestować mikroelementy. Sprawdź Jeanette Kimszal RDN, aby uzyskać świetny test mikroelementów.

Czy potrzebuję autoimmunologicznych suplementów do naprawy?

Tak. Im szybciej uzupełniasz swoje odżywianie, tym szybciej możesz wyleczyć nieszczelne jelito i pomóc chorobie autoimmunologicznej. Prawdopodobnie również nie wchłaniasz składników odżywczych ze względu na nieszczelne jelita, więc możesz mieć więcej niedoborów składników odżywczych niż większość ludzi.

Suplementacja odżywcza może być naprawdę przydatna w całym procesie, ale należy go wykonać z najwyższym poziomem Staraj się unikać dodatków. Na przykład wiele suplementów zawiera soję.

witamina D3

Witamina D3 jest krytycznym składnikiem odżywczym do przywracania z chorobami autoimmunologicznymi. Niedobór witaminy D jest powiązany z praktycznie każdym ryzykiem i nasileniem choroby autoimmunologicznej.

Będziesz chciał przetestować, leczyć i powtórzyć w odstępach około 6 miesięcy, dopóki nie osiągniesz poziomu krwi do optymalnego zakresu około 50 -100 ng/ml 25-hydroksywitaminy D we krwi. Aby uzyskać więcej informacji na temat testowania i dawkowania witaminy D, przeczytaj mój blog o witaminie D dla bólu.

Olej rybny

Olej z ryb jest pomocny w zmniejszeniu prawie wszelkiego rodzaju zapalenia choroby autoimmunologicznej . Jakość ma znaczenie, jeśli chodzi o olej rybny. Wiele marek dodaje syntetyczną witaminę E, która nie jest dobrze metabolizowana przez ciało.

Podczas gdy niektóre marki zawierają wiele Omega 3, które mają sztuczną witaminę E, która może wyrządzić więcej szkody ciału niż pożytku. Nie polecam kupowania natury, ponieważ nie ma ochronnych przeciwutleniaczy. Jednak Nature’s Bounty, Nordic Naturals i Carlson mają naturalną witaminę E. Najlepsza marka, jaką znalazłem do tej pory?

Podoba mi się suplement oleju z ryb XEO, ponieważ ma naturalne przeciwutleniacze, w tym kadzidło, kruchy, krawędzi , tymianek, pomarańczowy, kminkowy i imbir. Zawiera także wiele innych roślin jako lekarstwa w celu ochrony tłuszczów omega-3 i dalszego zmniejszenia stanu zapalnego w organizmie. Możesz to znaleźć tutaj. Ta marka ma badania, które popierają, że zmniejsza stan zapalny. Występuje również w pakiecie kombinacji z witaminami, które są świetne, zwane przez całe życie pakietem witalności. Więcej informacji znajduje się poniżej.

magnez

magnez jest kofaktorem metabolizmu witaminy D w ciele.

Niedobór magnezu może również powodować zapalenie w przewodzie pokarmowym w przewodzie pokarmowym . Większość Amerykanów ma również diety, które są również niskie w magnezie. Lubię naturalny spokój witalności, ponieważ jest sproszkowany. Możesz łatwo mieszać i wodę, a najlepsze jest to, że dobrze smakuje i nie musisz brać kolejnej pigułki. Można go znaleźć tutaj.

L-glutamina

l glutamina pomaga utrzymać strukturę podszewki jelitowej. Jest uważany za warunkowo niezbędny aminokwas i być może narzędzie do leczenia podszewki trawiennej. Możesz znaleźć tutaj L-glutaminę.

Glutationu

glutation jest głównym przeciwutleniaczem organizmu. W przypadku chorób zapalnych, takich jak choroby autoimmunologiczne, glutation może zostać wyczerpany w ciele. Formy glutationu mogą się różnić, a niektóre nie wchłaniają ani nie metabolizują dobrze.

Polecam formę glutationu acetylo-glutationu, którą można znaleźć tutaj.

kurkuma

Aktywny główny związek Aktywnego Turkumy nazywa się kurkuminą. Korzyści z zapalenia kurkumy są wielokrotnie udowodnione. Jest to bardzo silny korzeń, który może pomóc złagodzić ból w chorobie autoimmunologicznej i przywrócić równowagę immunologiczną.

Niektóre rodzaje kurkumy są wchłaniane o wiele lepiej niż inne. Typ BCM 95® jest 6 razy bardziej wchłanialny niż kurkum z piperyną. Moją ulubioną formą kurkumy są głęboko niebieskie polifenole i można je znaleźć tutaj.

multiwitamina z minerałami

Unikaj większości multiwitamin, ale wybierz wysokiej jakości. Czemu? Zawierają syntetyczne składniki, których ciało nie może używać ani alergenów. Zawierają również minerały, które nie absorbują dobrze w najlepszych okolicznościach.

Centrum, Nature Made i marki jednego dnia są popularne, ale o niskiej jakości i zdolności absorbowania. Nie polecam tych marek ani tych znalezionych w większości sklepów detalicznych.

Całkowicie naturalna witamina to Thorne Basic Nuts III i można je znaleźć tutaj. Jest wolny od wszystkich głównych alergenów i jest przyjazny dla AIP.

Inną marką, którą lubię, jest pakiet witalności na całe życie. Jest wolny od soi, nabiału, pszenicy i hipoalergiki. Podczas gdy macierz składników odżywczych jest uprawiana na tych pokarmach, gotowy produkt nie ma identyfikowalnej ilości alergenów. Możesz znaleźć pakiet witalności na całe życie tutaj. Najlepszą częścią pakietu witalności przez całe życie jest to, że zawiera on również olej rybny i wiele związków przeciwzapalnych. Zawiera nawet Boswellia, imbir i enzymy do trawienia. Z tego powodu jest to najlepsza wartość dla twojego zdrowia.

olejki eteryczne dla choroby autoimmunologicznej

olejki eteryczne są skoncentrowanymi ekstraktami roślinnymi, które mogą pomóc wspierać procesy gojenia chorób autoimmunologicznych. Możesz rozproszyć, zastosować miejscowo, a niektóre można brać wewnętrznie, jeśli są one certyfikowaną czystą oceną terapeutyczną.

Olejki eteryczne pod kątem bólu i stanu zapalnego są obszerne i możesz przeczytać o nich na moich blogach tutaj. Olejki eteryczne zmniejszające zapalenie obejmują:

By admin